Imprimantes Kiosk Custom 915LF020200300
915LF020200300
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Connexion: Serial, USB
-
Technologie d'impression: Direct Thermal
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Ticket Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 7.87 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 203 |
| Maximum Print Width | 3.15" |
| Barcode Symbology Supported |
|
| Application/Usage |
|
| Features |
|
| Character Sets |
|
| Print Head Life | 150Km |
| Connectivity Technology | Wired |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 128 KB |
| Flash Memory | 768 KB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Serial Port | Yes |
| USB | Yes |
| USB Standard | USB 2.0 |
| Cutter | |
|---|---|
| Cutter | Yes |
| Cutter Life | 1000000 Cuts |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type | Ticket |
| Media Sensor |
|
| Media Thickness | 4.72 mil |
| Fonts & Emulation | |
|---|---|
| Language Emulation | Custom/POS |
| Software | |
|---|---|
| Operating System Supported |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source |
|
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Operating Temperature | -4°F (-20°C) - 158°F (70°C) |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 2.4" |
| Width | 4.6" |
| Depth | 2" |
| Weight (Approximate) | 14.11 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Platform Supported |
|