Interrupteurs Ubiquiti Networks ES-48-500W
ES-48-500W
Sélectionner un modèle
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Total Number of Network Ports | 48 |
| Modular | No |
| Management Port | Yes |
| Stack Port | No |
| Port/Expansion Slot Details |
|
| Media & Performance | |
|---|---|
| Media Type Supported | Twisted Pair |
| Ethernet Technology |
|
| Network Technology |
|
| I/O Expansions | |
|---|---|
| Total Number of Expansion Slots | 4.0 |
| Expansion Slot Type |
|
| Number of SFP Slots | 2 |
| Number of SFP+ Slots | 2 |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Layer Supported | 3 |
| Management & Protocols | |
|---|---|
| Manageable | Yes |
| Management |
|
| Power Description | |
|---|---|
| PoE (RJ-45) Port | No |
| Power Source | Power Supply |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Compatible Rack Unit | 1U |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 1.7" |
| Width | 19.1" |
| Depth | 14.7" |
| Weight (Approximate) | 13.45 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Certifications & Standards |
|
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |
edgeswitch.pdf ES-48-500W
edgeswitch.pdf MOD-UBIQUITI-EDGESWITCH