Imprimantes d'Étiquettes pour Bracelets Wasp 633808403911
633808403911
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Connexion: USB, Ethernet
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Wristband Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 5 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 203 |
| Maximum Print Width | 2.05" |
| Barcode Symbology Supported |
|
| Application/Usage | Desktop |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 8 MB |
| Memory Technology | SDRAM |
| Flash Memory | 4 MB |
| Memory Card Slot | Yes |
| Memory Card Supported | microSD |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Ethernet Technology | Ethernet |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Display Screen | Yes |
| Display Screen Type | LCD |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type | Wristband |
| Media Size | 0.59" x 2.05" |
| Media Sensor |
|
| Maximum Roll Diameter | 6.50" |
| Maximum Label Length | 90" |
| Label Core Size | 1.50" |
| Fonts & Emulation | |
|---|---|
| Language Emulation |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | AC Supply |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 8.3" |
| Width | 4.2" |
| Depth | 10.2" |
| Weight (Approximate) | 2.70 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Cables Included | USB |
| Platform Supported | PC |
| Certifications & Standards |
|
| Country of Origin | Taiwan |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |
whc25.pdf 633808403911
whc25.pdf MOD-WASP-WHC25