Imprimantes de Receipts Epson C31CJ52001
C31CJ52001
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Format de l'équipement: Desktop
-
Couleur de l'étui: Black
-
Connexion: Serial, USB, Ethernet, Bluetooth
-
Technologie d'impression: Direct Thermal
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Label/Receipt Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 6.69 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 203 x 203 |
| Maximum Print Width | 3.15" |
| Barcode Symbology Supported |
|
| Application/Usage |
|
| Mean Time Between Failures (MTBF) | 41.1 Year |
| Mean Cycles Between Failures (MCBF) | 70000000 |
| Character Sets |
|
| Print Head Life | 150km |
| Fonts Included |
|
| Print Technology | Direct Thermal |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Serial Port | Yes |
| USB Host | Yes |
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Ethernet Technology | Fast Ethernet |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Version | 3.0 |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Display Screen | Yes |
| Display Screen Type | LCD |
| Cutter | |
|---|---|
| Cutter | Yes |
| Cutting Method | Automatic |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Media Sensor |
|
| Maximum Roll Diameter | 4.02" |
| Software | |
|---|---|
| Operating System Supported |
|
| Software Included |
Development Kit Epson ePOS™ SDK (iOS®, Android™, JavaScript), OPOS ADK/OPOS ADK for .NET (Windows®), Epson JavaPOS ADK (Windows, Linux®), TM Print Assistant (iOS, Android) |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source |
|
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Operating Temperature | 41°F (5°C) - 113°F (45°C) |
| Operating Relative Humidity | 10% - 90% |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Wall Mount |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 8.1" |
| Width | 5.5" |
| Depth | 5.8" |
| Weight (Approximate) | 4.19 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Cables Included | AC |
| Power Adapter Included | Yes |
| Platform Supported |
|
| Certifications & Standards |
|
| Energy Star | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |
omnilink-tm-l100.pdf C31CJ52001
omnilink-tm-l100.pdf MOD-TM-L100