Imprimantes de Receipts Epson C31CJ52021
C31CJ52021
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Format de l'équipement: Desktop
-
Couleur de l'étui: Black
-
Connexion: USB, Ethernet, Bluetooth
-
Technologie d'impression: Direct Thermal
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Label Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 6.69 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 203 x 203 |
| Barcode Symbology Supported |
|
| Application/Usage | Desktop |
| Features | Auto-cutter |
| Mean Time Between Failures (MTBF) | 41.1 Year |
| Mean Cycles Between Failures (MCBF) | 35000000 |
| Character Sets |
|
| Optional Connectivity |
|
| Fonts Included |
|
| Print Technology | Direct Thermal |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB Host | Yes |
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Ethernet Technology | Ethernet |
| Bluetooth | Yes |
| Cutter | |
|---|---|
| Cutter | Yes |
| Cutting Method | Automatic |
| Cutter Life | 1000000 Cuts |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Media Sensor |
|
| Maximum Roll Diameter | 4.02" |
| Maximum Label Width | 3.15" |
| Fonts & Emulation | |
|---|---|
| Language Emulation |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Power Adapter |
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Operating Temperature | 41°F (5°C) - 113°F (45°C) |
| Operating Relative Humidity | 10% - 90% |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 8.2" |
| Width | 5.5" |
| Depth | 5.9" |
| Weight (Approximate) | 3.53 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Cables Included | AC |
| Power Adapter Included | Yes |
| Platform Supported |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |
omnilink-tm-l100.pdf C31CJ52021
omnilink-tm-l100.pdf MOD-TM-L100