Imprimantes Laser HP CF235ABGJ
CF235A#BGJ
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Connexion: USB, Ethernet
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Plain Paper Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed (ppm) | 41 |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 1200 x 1200 |
| USB Direct Printing | Yes |
| Wireless Print Technology |
|
| Duplex Printing | Manual |
| Number of Colors | 1 |
| Mobile Device Printing | Yes |
| Print Technology | Laser |
| Processor & Chipset | |
|---|---|
| Processor Speed | 800 MHz |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 512 MB |
| Maximum Memory Supported | 1 GB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| USB Standard | USB 2.0 |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 2" |
| Display Screen Type | LCD |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Media Size |
|
| Maximum Print Size | A3 - 11.69" x 16.54" |
| Media Handling |
|
| Number of Input/Multipurpose Trays Installed | 3 |
| Number of Input Trays Supported | 6 |
| Standard Input Media Capacity | 600 Sheets |
| Maximum Input Media Capacity | 4600 Sheets |
| Fonts & Emulation | |
|---|---|
| Language Emulation |
|
| Reliability | |
|---|---|
| Duty Cycle | 100000 |
| Software | |
|---|---|
| Operating System Supported |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | AC Supply |
| Input Voltage |
|
| Operating Power Consumption | 786 W |
| Off-Mode Power Consumption | 210 mW |
| Sleep-Mode Power Consumption | 6.10 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Desktop |
| Height | 15.4" |
| Width | 18.6 ft |
| Depth | 23.5" |
| Weight (Approximate) | 76.5 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| System Requirements |
PC:
|
| Certifications & Standards |
|
| Platform Supported |
|
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Energy Efficiency Certification | China Energy Conservation Program (CECP) |
| Environmental Compliance | Registration, Evaluation, Authorization and Restriction of Chemicals (REACH) |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |
| Additional Warranty Information |
On-site |