Imprimantes Zebra ZT62063-T010100Z
ZT62063-T010100Z
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Format de l'équipement: Industrial
-
Robuste: Industrial
-
Connexion: Serial, USB, Ethernet, Bluetooth
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Label Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 12.01 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 300 |
| Maximum Print Length | 100" |
| Maximum Print Width | 6.61" |
| Application/Usage | Industrial |
| Print Technology | Direct Thermal /Thermal Transfer |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 1 GB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Serial Port | Yes |
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Maximum Roll Diameter | 7.99" |
| Maximum Label Width | 7.01" |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | AC Supply |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 15.6" |
| Width | 13.4" |
| Depth | 19.9" |
| Weight (Approximate) | 57.40 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Energy Star | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |
mod-zt620-zebra-label-printer-datasheet.pdf ZT62063-T010100Z
mod-zt620-zebra-label-printer-user-manual.pdf ZT62063-T010100Z
zt600.pdf ZT62063-T010100Z
zt600-series-infographic-us-en.pdf ZT62063-T010100Z
zt600-series-specification-sheet-a4-en-us.pdf ZT62063-T010100Z
zt620.pdf MOD-ZT620