Imprimantes d'étiquettes Zebra ZT42162-T0100AGA
ZT42162-T0100AGA
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Format de l'équipement: Industrial
-
Robuste: Industrial
-
Connexion: Serial, USB
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Label Print |
| Maximum Mono Print Speed | 12.01 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 203 |
| Maximum Print Length | 102" |
| Maximum Print Width | 6.60" |
| Application/Usage | Industrial |
| Print Technology | Direct Thermal /Thermal Transfer |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 256 MB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Serial Port | Yes |
| USB | Yes |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Maximum Roll Diameter | 8" |
| Maximum Label Width | 7.01" |
| Maximum Label Length | 39" |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | AC Supply |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 12.8" |
| Width | 13.3" |
| Depth | 19.5" |
| Weight (Approximate) | 40 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Platform Supported | PC |
| Certifications & Standards |
|
| Energy Star | Yes |
| Country of Origin | China |
| TAA Compliant | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 12 Month |
mod-zt421-rfid-zebra-label-printer-datasheet.pdf ZT42162-T0100AGA
zt400-series.pdf MOD-ZT421-RFID