Imprimantes Zebra ZE51142-L010000Z
ZE51142-L010000Z
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Format de l'équipement: Desktop
-
RFID: Oui
-
Robuste: Industrial
-
Connexion: USB, Ethernet, Bluetooth
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Label Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 18 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 203 |
| Maximum Print Length | 13.08 ft |
| Maximum Print Width | 4.09" |
| Barcode Symbology Supported |
|
| Real Time Clock | Yes |
| Application/Usage | Desktop |
| Features | LCD Display |
| Character Sets |
|
| Connectivity Technology | Wired & Wireless |
| Optional Connectivity |
|
| Print Technology | Direct Thermal /Thermal Transfer |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 512 MB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB Host | Yes |
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Ethernet Technology | Fast Ethernet |
| Bluetooth | Yes |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Display Screen | Yes |
| Screen Size | 4.3" |
| Display Screen Type | LCD |
| Touchscreen | Yes |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Media Sensor |
|
| Maximum Label Width | 4.49" |
| Fonts & Emulation | |
|---|---|
| Language Emulation |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | AC Supply |
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Operating Temperature | 31°F (-0.6°C) - 104°F (40°C) |
| Operating Relative Humidity | 20% - 95% |
| Storage Temperature | 160°F (71.1°C) |
| Storage Relative Humidity | 5% - 95% |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 11.8" |
| Width | 9.6" |
| Depth | 14.9" |
| Weight (Approximate) | 32.41 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Power Cable Localization | US |
| Platform Supported | PC |
| Certifications & Standards | Standards approvals: IEC 62368-1; EN 55032, Class A; EN 55035; EN 61000-3-2, 3-3 Product markings, but not limited to: cTUVus; CE; FCC A; ICES-003; VCCI; RCM; CCC; EAC; S-Mark; KCC; BSMI; India-BIS; In-Metro; Energy Star |
| Energy Star | Yes |
ze511-ze521.pdf ZE51142-L010000Z
ze511-ze521.pdf MOD-ZE511