Imprimantes d'étiquettes Zebra ZD4A043-301E00EZ
ZD4A043-301E00EZ
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Format de l'équipement: Desktop
-
Système de Point de Vente: Oui
-
Connexion: USB, Ethernet, Bluetooth
-
Technologie d'impression: Thermal Transfer
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Label/Receipt Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 4.02 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 300 |
| Maximum Print Width | 4.25" |
| Real Time Clock | Yes |
| Application/Usage | Desktop |
| Features |
|
| Mobile Device Printing | Yes |
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 256 MB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB Host | Yes |
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Maximum Roll Diameter | 5" |
| Maximum Label Width | 4.41" |
| Maximum Label Length | 39.02" |
| Fonts & Emulation | |
|---|---|
| Language Emulation |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | AC Supply |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Portable |
| Height | 7.4" |
| Width | 8" |
| Depth | 10.5" |
| Weight (Approximate) | 4.52 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Power Cable Localization | US |
| Package Contents |
|
| Cables Included |
|
| Platform Supported |
|
| Certifications & Standards |
|
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |
mod-zd421t-zebra-label-printer-datasheet.pdf ZD4A043-301E00EZ
mod-zd421t-zebra-label-printer-user-manual.pdf ZD4A043-301E00EZ
mod-zd421t-zebra-label-printer-datasheet.pdf MOD-ZD421T
mod-zd421t-zebra-label-printer-user-manual.pdf MOD-ZD421T