Imprimantes d'étiquettes Zebra ZD4A042-D0EW02EZ
ZD4A042-D0EW02EZ
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Format de l'équipement: Desktop
-
Connexion: USB, Bluetooth
-
Technologie d'impression: Direct Thermal
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Label/Receipt Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 5.98 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 203 |
| Maximum Print Width | 4.09" |
| Real Time Clock | Yes |
| Application/Usage | Desktop |
| Features |
|
| Mobile Device Printing | Yes |
| Connectivity Technology | Wired |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 256 MB |
| Memory Technology | SDRAM |
| Flash Memory | 512 MB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB Host | Yes |
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Bluetooth | Yes |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Maximum Roll Diameter | 5" |
| Maximum Label Width | 4.25" |
| Maximum Label Length | 39.02" |
| Fonts & Emulation | |
|---|---|
| Language Emulation |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | AC Supply |
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Operating Temperature | 39.9°F (4.4°C) - 105.8°F (41°C) |
| Operating Relative Humidity | 10% - 90% |
| Storage Temperature | -40°F (-40°C) - 140°F (60°C) |
| Storage Relative Humidity | 5% - 95% |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 5.9" |
| Width | 7" |
| Depth | 8.7" |
| Weight (Approximate) | 2.98 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Power Cable Localization |
|
| Cables Included |
|
| Power Adapter Included | Yes |
| Platform Supported |
|
| Energy Star | Yes |
mod-zd421-zebra-label-printer-datasheet.pdf ZD4A042-D0EW02EZ
mod-zd421-zebra-label-printer-user-manual.pdf ZD4A042-D0EW02EZ
zd421-spec-sheet-en-us.pdf ZD4A042-D0EW02EZ
zd421.pdf MOD-ZD421
zd421-hc.pdf MOD-ZD421