Imprimantes Zebra ZD4A042-D01M00GA
ZD4A042-D01M00GA
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Format de l'équipement: Desktop
-
Système de Point de Vente: Oui
-
Connexion: USB, Bluetooth
-
Technologie d'impression: Direct Thermal
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Label/Receipt Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 5.98 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 203 |
| Maximum Print Width | 4.09" |
| Real Time Clock | Yes |
| Application/Usage | Desktop |
| Features |
|
| Mobile Device Printing | Yes |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 256 MB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB Host | Yes |
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Bluetooth | Yes |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Maximum Roll Diameter | 5" |
| Maximum Label Width | 4.25" |
| Maximum Label Length | 39.02" |
| Fonts & Emulation | |
|---|---|
| Language Emulation |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | AC Supply |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Portable |
| Height | 5.9" |
| Width | 7" |
| Depth | 8.7" |
| Weight (Approximate) | 2.98 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Power Cable Localization | US |
| Package Contents |
|
| Cables Included |
|
| Platform Supported |
|
| Certifications & Standards |
|
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |
zd421.pdf MOD-ZD421
zd421-hc.pdf MOD-ZD421