Imprimantes d'étiquettes Wasp 633809012730
633809012730
Sélectionner un modèle
Key Features:
- Print Speed: Up to 203 mm (8 in) per sec
- Memory: 128 MB Flash and SDRAM, expandable via microSD
- Interface: USB 2.0, Serial, Internal Ethernet
- Display: 3.5 inches color TFT
- Label Capacity: Up to 5 inches (127 mm) OD
- WPL Firmware: Plug-n-play ease
- Certification: ENERGY STAR® qualified
Specifications:
- Printing Method: Thermal Transfer & Direct Thermal
- Print Resolution: 203 DPI (8 dots/mm)
- Max Print Speed: 8 IPS (203 mm per second)
- Max Print Width: 4.25 in (108 mm)
- Max Print Length: 1,000 in (25,400 mm)
- Dimensions: 8.90 in (W) x 7.80 in (H) x 13.07 in (D)
- Weight: 8.27 lbs (3.75 kg)
- Power Supply: AC 100-240V, 2.5A, 50-60Hz
- Operating Temperature: 41°F to 104°F
- Storage Temperature: -40°F to 140°F
- Warranty: 2 Year Limited
Caractéristiques principales
-
Format de l'équipement: Desktop
-
Connexion: USB, Ethernet, Bluetooth
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Label Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 6 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 300 |
| Maximum Print Length | 37.50 ft |
| Maximum Print Width | 4.17" |
| Barcode Symbology Supported |
|
| Application/Usage |
|
| Features |
|
| Connectivity Technology | Wired & Wireless |
| Fonts Included |
|
| Print Technology | Direct Thermal /Thermal Transfer |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 128 MB |
| Flash Memory | 128 MB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB Host | Yes |
| USB | Yes |
| USB Standard | USB 2.0 |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Ethernet Technology | Fast Ethernet |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Version | 4.2 |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11a/b/g/n/ac |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Display Screen | Yes |
| Screen Size | 3.5" |
| Display Screen Type | LCD |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Media Sensor |
|
| Fonts & Emulation | |
|---|---|
| Language Emulation |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | AC Supply |
| Frequency |
|
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Operating Temperature | 41°F (5°C) - 104°F (40°C) |
| Storage Temperature | 40°F (4.4°C) - 140°F (60°C) |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Desktop |
| Height | 7.8" |
| Width | 8.9" |
| Depth | 13.1" |
| Weight (Approximate) | 8.27 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Cables Included |
|
| Energy Star | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |
wpl308.pdf 633809012730
wpl308.pdf MOD-WASP-WPL308-PLUS