Imprimantes d'étiquettes Wasp 633808404079
633808404079
Sélectionner un modèle
Key Features:
- Direct thermal and thermal transfer technology for diverse printing needs.
- Multiple connectivity options including Ethernet, USB, serial, and parallel.
- Compact design fits easily in cramped workspaces.
- 203 dpi resolution enables high-quality printouts.
- Durable double-walled clamshell design for easy media loading.
Specifications:
- Printing method: Direct thermal and thermal transfer
- Resolution: 203 dpi
- Print speed: Up to 4 inches per second
- Maximum print width: 4.17"
- Memory: 8 MB SDRAM, 4 MB Flash (expandable to 4 GB)
- Communication interfaces: Internal Ethernet, USB 2.0, serial, and parallel
- Operating temperature: 41°F to 104°F
- Media width: 0.79 in. to 4.4 in. (20 mm to 112 mm)
- Ribbon capacity: 110 m
Caractéristiques principales
-
Format de l'équipement: Desktop
-
Connexion: Serial, USB, Ethernet
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Label Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 4 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 203 |
| Maximum Print Width | 4.17" |
| Peel Facility | Yes |
| Application/Usage | Desktop |
| Print Technology | Direct Thermal /Thermal Transfer |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 8 MB |
| Flash Memory | 4 MB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Parallel Port | Yes |
| Serial Port | Yes |
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Ethernet Technology | Ethernet |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type | Label |
| Maximum Roll Diameter | 5" |
| Ribbon Core Size | 0.50" |
| Fonts & Emulation | |
|---|---|
| Language Emulation |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Power Adapter |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Cables Included | USB |
| Platform Supported | PC |
| Certifications & Standards |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |
wpl304.pdf 633808404079
wpl304.pdf MOD-WASP-WPL304