Imprimante d'étiquettes à code-barres TSC TE210 203dpi, 6ips, 4,25in, Transfert thermique, USB/RS-232/Ethernet/Hôte USB, RTC
99-065A300-00LF00
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Format de l'équipement: Desktop
-
Robuste: Commercial
-
Connexion: Serial, USB, Ethernet
-
Horloge Temps Réel: Oui
-
Mises à niveau optionnelles: Cutter
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Label Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 6 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 203 |
| Maximum Print Length | 83.33 ft |
| Maximum Print Width | 4.25" |
| Application/Usage | Desktop |
| Print Technology | Direct Thermal /Thermal Transfer |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 64 MB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Serial Port | Yes |
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Maximum Roll Diameter | 5" |
| Maximum Label Width | 4.40" |
| Maximum Label Length | 83.33 ft |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | AC Supply |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 6.5" |
| Width | 8" |
| Depth | 11" |
| Weight (Approximate) | 5.51 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Cables Included |
|
| Power Adapter Included | Yes |
| Platform Supported | PC |
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Energy Efficiency Certification | ENERGY STAR 2.0 |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |
te200-series-2017.pdf 99-065A300-00LF00
te200-series-2017.pdf MOD-TE210