Imprimantes d'étiquettes Seiko Instruments MP-A40-WF-00A
MP-A40-WF-00A
Sélectionner un modèle
Key Features:
- Exceptional Durability: Withstand multiple drops from up to 6.6 feet.
- High-Speed Printing: Issue high-resolution receipts at 105 mm per second.
- IP54 Rating: Dust and water-resistant, suited for challenging conditions.
- Versatile Connectivity: Bluetooth and Wi-Fi capabilities for easy wireless communication.
- User-Friendly Design: Intuitive drop-in paper setting and portable, stylish layout.
Specifications:
- Model: MP-A40 Series Mobile Printer
- Print Resolution: 8 dots/mm
- Print Speed: 105 mm/sec (4-inch)
- Paper Width: 80/100/105/112 mm (adjustable)
- Media Type: Thermal/Thermal Label Paper Roll
- Drop Resistance: 2.0m (6.6 feet)
- Operating Temperature: -20°C (-4°F) to +50°C (+122°F)
- Storage Temperature: -30°C (-22°F) to +70°C (+158°F)
- IP Rating: IP54
- Dimensions: 156 x 152 x 71 mm
- Weight: 760 g (with battery, without paper roll)
- Software: Printer driver, Windows® CE SDK, Android™ SDK, iOS SDK
- Included Accessories: AC adapter, battery, AC cable, USB cable, single charger, quad charger, car charger, shoulder strap
Caractéristiques principales
-
Format de l'équipement: Mobile
-
Connexion: USB
-
Technologie d'impression: Direct Thermal
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Label Print |
| Maximum Mono Print Speed | 4.13 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 203 |
| Maximum Print Width | 4.09" |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 3.9 KB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Maximum Roll Diameter | 2.28" |
| Maximum Label Width | 4.41" |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Portable |
| Height | 2.8" |
| Width | 6.1" |
| Depth | 6" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Platform Supported |
|
| Country of Origin | China |
mp-a40.pdf MP-A40-WF-00A
mp-a40.pdf MOD-MP-A40