Imprimantes d'étiquettes HP 4VW61AA
4VW61AA
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Connexion: USB
-
Technologie d'impression: Direct Thermal
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Label Print |
| Maximum Mono Print Speed | 3.54 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 203 |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 8 MB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Cutter | |
|---|---|
| Cutter Life | 500000 Cuts |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Maximum Roll Diameter | 2.01" |
| Maximum Label Width | 2.28" |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Power Adapter |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Portable |
| Height | 4.7" |
| Weight (Approximate) | 1.37 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |
| Additional Warranty Information |
(Return to HP/Dealer - Standard Bench Repair & Phone-in Assistance) |