Imprimantes d'étiquettes Honeywell PW50A050102
PW50A050102
Sélectionner un modèle
Key Features:
- Convenient integration with Intermec mobile computers
- Fast print speeds at 4 IPS (100 mm/s)
- Bluetooth® and serial connectivity for easy communication
- Patented power management for extended battery life
- Supports multiple languages with Unicode font storage
- Durable design withstands drops from 1.2 m (4 ft)
Specifications:
- Physical Characteristics:
- Height: 180 mm (7.0 in)
- Width: 310 mm (12.2 in)
- Depth: 80 mm (3.2 in)
- Weight: 1688 g (59.5 oz) with battery
- Operating Specifications:
- Operating Temperature: -20°C to 50°C (-4°F to 122°F)
- Charging Temperature: 0°C to 40°C (32°F to 104°F)
- Humidity: 10 to 90% (non-condensing)
- Drop Specifications: Survives 1.2 m (4 ft) drops to concrete
- Power:
- Rechargeable 14.8V Li-Ion, 2200mAh (4 cells)
- Recharging Time: 6 hours maximum
- Print Performance:
- Resolution: 203 DPI (8 dots/mm)
- Maximum Print Width: 108 mm (4.25 in)
- Memory:
- RAM: 16MB
- Flash: 64MB
Caractéristiques principales
-
Format de l'équipement: Mobile
-
Système de Point de Vente: Oui
-
Connexion: Serial, Bluetooth
-
Technologie d'impression: Direct Thermal
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Receipt Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 4 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 203 |
| Number of Columns | 132 |
| Maximum Print Width | 4.25" |
| Barcode Symbology Supported |
|
| Features |
|
| Print Technology | Direct Thermal |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 16 MB |
| Flash Memory | 64 MB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Serial Port | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Bluetooth | Yes |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Media Thickness | 4.40 mil |
| Maximum Roll Diameter | 2.65" |
| Maximum Label Width | 4.40" |
| Maximum Label Length | 24" |
| Label Core Size | 0.75" |
| Fonts & Emulation | |
|---|---|
| Language Emulation | ESC/P |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Chemistry | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Battery Rechargeable | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Portable |
| Height | 7" |
| Width | 12.2" |
| Depth | 3.2" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Platform Supported | PC |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |
mod-pw50-honeywell-label-printer-datasheet.pdf PW50A050102
mod-pw50-honeywell-label-printer-user-manual.pdf PW50A050102
intermec-pw50.pdf PW50A050102
Logiscenter_Intermec_PW50.pdf PW50A050102
mod-pw50-honeywell-label-printer-datasheet.pdf MOD-PW50
mod-pw50-honeywell-label-printer-user-manual.pdf MOD-PW50