Imprimantes d'étiquettes Honeywell PB32A10803000
PB32A10803000
Sélectionner un modèle
Key Features:
- Fast Print Speed: Achieves 4 inches per second for high productivity.
- Rugged Design: IP54 sealing and drop-proof from up to 5 feet.
- Flexible Media Handling: Supports various label and receipt media types.
- Smart Systems Integration: Remote device management for reduced support needs.
- Multiple Connectivity Options: Bluetooth, USB, and 802.11 b/g for seamless integrations.
Specifications:
- Dimensions: 127mm x 182mm x 81mm
- Weight: 828g (with battery)
- Operating Temperature: -15°C to 50°C
- Power: 7.4V Li-Ion rechargeable battery
- RAM: 16MB, Flash: 64MB
- Print Technology: Direct thermal
- Resolution: 203 dpi
- Media Width Range: 30.48mm to 83.82mm
- Barcode Support: All major 1D and 2D barcode symbologies
Caractéristiques principales
-
Robuste: Industrial
-
Format de l'équipement: Mobile
-
Connexion: Serial, USB
-
Technologie d'impression: Direct Thermal
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Label Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 4 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 203 |
| Maximum Print Width | 3.30" |
| Features | LCD Display |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 16 MB |
| Flash Memory | 64 MB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Serial Port | Yes |
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Media Sensor |
|
| Maximum Roll Diameter | 2.65" |
| Maximum Label Width | 3.30" |
| Label Core Size | 0.75" |
| Fonts & Emulation | |
|---|---|
| Language Emulation |
|
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Chemistry | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Battery Capacity | 2250 mAh |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Portable |
| Height | 7.2" |
| Width | 5" |
| Depth | 3.2" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
|
| Platform Supported | PC |
mod-pb32-honeywell-label-printer-datasheet.pdf PB32A10803000
mod-pb32-honeywell-label-printer-user-manual.pdf PB32A10803000
intermec-pb32.pdf PB32A10803000
mod-pb32-honeywell-label-printer-datasheet.pdf MOD-PB32
mod-pb32-honeywell-label-printer-user-manual.pdf MOD-PB32