Imprimantes d'étiquettes Datamax C63-00-48400004
C63-00-48400004
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Robuste: Industrial
-
Format de l'équipement: Industrial
-
Connexion: Serial, USB, Ethernet
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Label Print |
| Maximum Mono Print Speed | 10 in/s |
| Maximum Print Width | 6.40" |
| Print Technology | Direct Thermal /Thermal Transfer |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 16 MB |
| Flash Memory | 8 MB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Parallel Port | Yes |
| Serial Port | Yes |
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Ethernet Technology | Ethernet |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Sensor |
|
| Maximum Roll Diameter | 8" |
| Maximum Label Width | 6.70" |
| Label Core Size | 3" |
| Ribbon Core Size | 1" |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 16.4" |
| Width | 15" |
| Depth | 19.3" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Cables Included | AC |
| Certifications & Standards |
Safety Standards:
|
mod-h-6310x-datamax-label-printer-datasheet.pdf C63-00-48400004
mod-h-6310x-datamax-label-printer-user-manual.pdf C63-00-48400004
Datamax-h-6310x.pdf C63-00-48400004
mod-h-6310x-datamax-label-printer-datasheet.pdf MOD-H-6310X
mod-h-6310x-datamax-label-printer-user-manual.pdf MOD-H-6310X