Imprimantes d'étiquettes Brother TD4520TN
TD4520TN
Sélectionner un modèle
Key features:
- Performance: Print at up to 10ips with a resolution of 300dpi for sharp, clear labels.
- Support: Backed by a 2-year Premier Limited Warranty and lifetime customer support.
- Integration: Complete set of emulations, SDKs, and drivers for easy setup.
- Versatile Connectivity: Standard Ethernet, USB, Host-USB, and RS232C; optional Wi-Fi module.
- Usability: 3.5-inch full-color HVGA touch screen for easy operation.
Specifications:
- Base Model: TJ4021TN and TJ4121TN
- Printing Technology: Thermal Transfer, Direct Thermal
- Media/Print Width: Up to 4.7 inches
- Print Head Resolution: 203dpi and 300dpi options
- Speed: Up to 10ips (TJ4021TN), Up to 7ips (TJ4121TN)
- OS Support: Windows, Mac, Linux compatibility
- Interfaces: Ethernet, USB, RS232C, optional Wi-Fi
- Dimensions: 9.76" x 10.79" x 17.17"
- Weight: 20.7 lbs
- Operating Temperature: 32°F to 104°F
Caractéristiques principales
-
Format de l'équipement: Desktop
-
Connexion: Serial, USB, Ethernet
-
Technologie d'impression: Thermal Transfer
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Label Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 5 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 300 x 300 |
| Maximum Print Width | 4.16" |
| Application/Usage | Desktop |
| Print Technology | Thermal Transfer |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 64 MB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Serial Port | Yes |
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Maximum Roll Diameter | 5" |
| Maximum Label Width | 4.41" |
| Maximum Label Length | 83.33 ft |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | AC Supply |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 6.5" |
| Width | 8" |
| Depth | 11" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Cables Included |
|
| Power Adapter Included | Yes |
| Platform Supported |
|
| Energy Star | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |
td-4520tn.pdf TD4520TN
td-4520tn.pdf MOD-TD-4520TN