Imprimantes d'étiquettes Brother TD4420DNC
TD4420DNC
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Format de l'équipement: Desktop
-
Connexion: Serial, USB, Ethernet
-
Technologie d'impression: Direct Thermal
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Label Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 203.20 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 203 x 203 |
| Maximum Print Width | 4.27" |
| Application/Usage | Desktop |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 256 MB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Serial Port | Yes |
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Maximum Roll Diameter | 5" |
| Maximum Label Width | 4.65" |
| Maximum Label Length | 118.11" |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 6.1" |
| Width | 7.1" |
| Depth | 8.8" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Cables Included |
|
| Power Adapter Included | Yes |
| Platform Supported |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |