Imprimantes d'étiquettes Brother QL-820NWB
QL-820NWB
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Connexion: USB, Ethernet, Bluetooth
-
Technologie d'impression: Direct Thermal
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Label Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 6.93 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 300 x 600 |
| Maximum Print Width | 2.28" |
| Wireless Print Technology | Apple AirPrint |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 6 MB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Wireless LAN | Yes |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Maximum Label Width | 2.44" |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Battery |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Handheld |
| Height | 5.7" |
| Width | 5" |
| Depth | 9.2" |
| Weight (Approximate) | 2.56 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Platform Supported |
|
| Certifications & Standards |
Energy Star |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |
| Additional Warranty Information |
2 Year Limited Warranty & Replacement Service |
mod-ql-800-brother-label-printer-datasheet-2.pdf MOD-QL-800
mod-ql-800-brother-label-printer-user-manual-1.pdf MOD-QL-800