Imprimantes d'étiquettes Bixolon SPP-R310KM
SPP-R310KM
Sélectionner un modèle
Key features:
- Compact and lightweight: 30% lighter and 26% slimmer than its predecessor.
- Long-lasting battery: Up to 24 hours standby time.
- Fast printing: Prints receipts at up to 100 mm/sec and linerless labels at 80 mm/sec.
- Multi-connectivity options: Includes Bluetooth, WiFi, USB, and serial connections.
- Durable design: IP43 rated with a 1.8 m drop rate compliance.
Specifications:
- Print Method: Direct Thermal
- Print Speed:
- Up to 100 mm/sec (Receipt)
- Up to 80 mm/sec (Linerless)
- Print Resolution: 203 dpi
- Media Characteristics:
- Media Type: Receipt, Label, and Linerless (Optional)
- Media Width: Up to 72 mm
- Media Roll Diameter: Up to 50 mm
- Power: 7.4V Li-ion, 2,600 mAh, Rechargeable
- Dimensions: 105.0 x 126.0 x 58.0 mm (4.14 x 4.97 x 2.29 inch)
- Weight: 385 g with battery
- Environmental:
- Operating Temperature: -15~ 50°C (5 ~ 122°F)
- Humidity: Operating 10~80% RH
Caractéristiques principales
-
Format de l'équipement: Mobile
-
Système de Point de Vente: Oui
-
Connexion: Serial, USB
-
Technologie d'impression: Direct Thermal
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Label/Receipt Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 3.94 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 203 |
| Maximum Print Width | 2.83" |
| Application/Usage | Mobile |
| Mobile Device Printing | Yes |
| Print Technology | Direct Thermal |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Serial Port | Yes |
| USB | Yes |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type | Receipt |
| Maximum Roll Diameter | 1.97" |
| Maximum Label Width | 3.15" |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Battery |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor |
|
| Height | 5" |
| Width | 4.1" |
| Depth | 2.3" |
| Weight (Approximate) | 13.58 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Cables Included | AC |
| Platform Supported |
|
spp-r310.pdf SPP-R310KM
spp-r310.pdf MOD-SPP-R310