Imprimantes de Receipts Star Micronics 37966050
37966050
Sélectionner un modèle
Key Features:
- High Speed: Prints at 4.7 lines per second
- Clamshell Design: Easy paper loading
- Spill-Proof & Heat-Resistant: Built for rugged environments
- Graphic Printing: Supports logos and coupons
- Embedded Power Supply: Space-efficient design
- Swappable Interfaces: Flexible connectivity options
- Optional Buzzer Alarm: Alerts for notifications
Specifications:
- Print Method: 9-Pin Impact Dot Matrix
- Print Speed: 4.7 LPS (13 Receipts Per Minute)
- Paper Width: 70mm (standard) / 58mm (with paper guide)
- Power: 110 to 230 VAC
- Dimensions: W=160mm, H=152mm, D=245mm
- Warranty: 3-Year Limited Warranty
- Connectivity: Serial, USB, Ethernet, and more
- Paper Thickness: 0.06 - 0.08mm
- MCBF: 22 Million Lines
Caractéristiques principales
-
Système de Point de Vente: Oui
-
Couleur de l'étui: Grey
-
Connexion: USB, Ethernet
-
Technologie d'impression: Dot Matrix
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Receipt Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 7.09 in/s |
| Maximum Print Width | 2.76" |
| Application/Usage | Kitchen |
| Mobile Device Printing | Yes |
| Wireless Print Technology |
|
| Print Technology | Impact Dot Matrix |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Wireless LAN | Yes |
| Cutter | |
|---|---|
| Cutter Life | 1000000 Cuts |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type | Receipt |
| Maximum Roll Diameter | 3.35" |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | AC Supply |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Wall Mount |
| Color Family | Gray |
| Product Color | Gray |
| Height | 6" |
| Width | 6.3" |
| Depth | 9.6" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Power Adapter Included | Yes |
| Platform Supported |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |
sp700.pdf 37966050
star-micronics-sp700.pdf MOD-SP700