Imprimantes de Receipts Epson C31CG62032
C31CG62032
Sélectionner un modèle
Key Features
- Integrated point-of-sale printer capable of receipt printing, slip printing, and cheque processing
- Boost efficiency with fast print speeds of up to 350mm/s and reliable cheque processing
- Flexible connectivity with built-in USB and Ethernet options
- An investment for the future featuring ePOS-Print, ePOS-display, and NFC capabilities
- Great value offering a low total cost of ownership
Specifications
- Printing Method: Thermal line printing
- Print Speed: 350 mm/sec for receipts; 5.70 lps for slips
- Paper Size: 79.5 ± 0.5 mm (W) for receipts; various sizes for slips
- Product Dimensions: 186 x 278 x 181 mm (W x D x H)
- Product Weight: 4.4 kg
- Noise Level: Standby: 55 dB (A)
- Interfaces: USB 1.1 Type B, USB 2.0 Type A, Ethernet, Bluetooth
- Warranty: 24 months Carry in
Caractéristiques principales
-
Système de Point de Vente: Oui
-
Couleur de l'étui: Black
-
Connexion: USB, Ethernet, Bluetooth
-
Technologie d'impression: Dot Matrix
| Technical Information | |
|---|---|
| Print Color Capability | Monochrome |
| Print Technology | Dot Matrix |
| Maximum Mono Print Speed (lps) | 5.7 lps |
| Number of Pins | 9-pin |
| Maximum Number of Columns | 60 |
| Features |
|
| MICR | Yes |
| Connectivity Technology | Wired |
| Memory | |
|---|---|
| Buffer | 4 KB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Network (RJ-45) | Yes |
| Serial | Yes |
| USB | Yes |
| Powered USB | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type | Receipt |
| Maximum Roll Diameter | 3.30" |
| Reliability | |
|---|---|
| MTBF | 360000 Hour |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 24 V DC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 7.1" |
| Width | 7.3" |
| Depth | 11" |
| Weight (Approximate) | 9.70 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Additional Information |
Horizontal Media Size: 2.68" , 9" Vertical Media Size: 11.7" , 2.68" |
| Energy Star | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
tm-h6000v.pdf C31CG62032
tm-h6000v.pdf TM-H6000V