Imprimantes de Receipts Epson C31CA85A5881
C31CA85A5881
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Format de l'équipement: Desktop
-
Système de Point de Vente: Oui
-
Connexion: Serial, USB, Ethernet
-
Technologie d'impression: Direct Thermal
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Receipt Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 11.81 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 180 x 180 |
| Application/Usage | Desktop |
| Mobile Device Printing | Yes |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 256 MB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Serial Port | Yes |
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Cutter | |
|---|---|
| Cutter Life | 2000000 Cuts |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Maximum Roll Diameter | 3.27" |
| Maximum Label Width | 3.15" |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Power Adapter |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 5.8" |
| Width | 5.7" |
| Depth | 7.7" |
| Weight (Approximate) | 3.53 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Platform Supported | PC |
epson-kdst88vi.pdf C31CA85A5881
tm-t88v-dt.pdf MOD-EPSON-KDS-T88V-I-PRINTERS