Imprimantes de Receipts Custom 911HM010300B33
911HM010300B33
Sélectionner un modèle
Key Features:
- Fast and powerful printing: 280mm/sec with high-quality graphic support
- Versatile connectivity: RS232, USB, Ethernet, with optional Wi-Fi module
- Simple maintenance: Automatic cover opening and LED servicing notifications
- Mobile printing capabilities: Compatible with Apple and Android devices
- Vertical mounting: Space-saving design for any setting
Specifications:
- Printing Method: Thermal printing
- Resolution: 203 DPI
- Paper Width: 58mm, 60mm, 80mm (adjustable)
- Paper Thickness: 55g to 90g/m²
- External Paper Roll Diameter: max Ø 100 mm
- Character Set: True Font, supports international characters
- Sensors: Anti-jamming, paper presence, near end
- Dimensions: 206 (L) x 140 (H) x 148 (W) mm
- Weight: 1.98 Kg
- Operating Temperature: 0°C to +50°C
- Power Supply: 24 Vdc ± 10%
Caractéristiques principales
-
Format de l'équipement: Desktop
-
Système de Point de Vente: Oui
-
Connexion: Serial, USB, Ethernet, Bluetooth
-
Technologie d'impression: Direct Thermal
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Receipt Print |
| Print Color Capability | Monochrome |
| Maximum Mono Print Speed | 13.78 in/s |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 203 |
| Application/Usage | Desktop |
| Mobile Device Printing | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Serial Port | Yes |
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Wireless LAN | Yes |
| Cutter | |
|---|---|
| Cutter Life | 2000000 Cuts |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Maximum Roll Diameter | 3.93" |
| Maximum Label Width | 3.15" |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | AC Supply |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 5.8" |
| Width | 5.5" |
| Depth | 8" |
| Weight (Approximate) | 4.30 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Platform Supported |
|
mod-k3-custom-receipt-printers-datasheet.pdf 911HM010300B33
mod-k3-custom-receipt-printers-user-manual.pdf 911HM010300B33
k3_EN.pdf 911HM010300B33
mod-k3-custom-receipt-printers-datasheet.pdf MOD-K3
mod-k3-custom-receipt-printers-user-manual.pdf MOD-K3