Imprimantes de cartes Evolis AV1HB000BD
AV1HB000BD
Sélectionner un modèle
Caractéristiques principales
-
Connexion: USB, Ethernet
| Technical Information | |
|---|---|
| Recommended Use | Card Print |
| Print Color Capability | Color |
| Printing Capability | Double Sided |
| Maximum Color Print Speed | 25 Second |
| Maximum Print Resolution (dpi) | 600 |
| Application/Usage | Desktop |
| Print Technology | Reverse Thermal Image Transfer |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 64 MB |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| Media Types & Handling | |
|---|---|
| Media Type |
|
| Media Size | 2.13" x 3.37" - CR-80 Card |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | AC Supply |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 17.2" |
| Width | 13.4" |
| Depth | 11.7" |
| Weight (Approximate) | 44.09 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Platform Supported | PC |
avansia.pdf AV1HB000BD
avansia.pdf MOD-AVANSIA