Tout-en-Un Elo E692640
E692640
Sélectionner un modèle
Key features:
- Performance: 2X faster with Qualcomm® Snapdragon TM processor.
- Display: 10-touch capability and high-resolution edge-to-edge glass screen.
- Cloud Management: Simplified deployment using EloView® SaaS for device management.
- Power Options: Optional Power-over-Ethernet for flexible installations.
- Mounting Flexibility: Portrait, landscape, or table-top orientation.
Specifications:
- Bezel Color: Black & White
- Operating System: Android 7.1 with EloView
- Processor: Qualcomm® Snapdragon TM APQ8053 2.0GHz octa-core
- Memory: 3GB DDR3L (Standard), 2GB DDR3L (Value)
- Storage: 32GB (Standard), 16GB (Value)
- I/O Ports: Micro HDMI, USB 3.0, Ethernet, and more
- Wireless: 802.11 b/g/n/ac + Bluetooth 4.1
- Display Technology: TFT LCD with LED backlight
- Aspect Ratio: 16:9
- Brightness: Up to 400 nits
- Dimensions: Varies by model (e.g., 10.06" x 7.13" x 0.99" for 10" model)
- Warranty: 2 years
- Operating Temperature: 32°F to 104°F (0°C to 40°C)
Caractéristiques principales
-
Système de Point de Vente: Oui
-
Connexion: USB
-
Type d'écran: No
| Processor & Chipset | |
|---|---|
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Type | Celeron |
| Processor Core | Quad-core (4 Core) |
| Processor Speed | 1.50 GHz |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 4 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Storage | |
|---|---|
| Solid State Drive Capacity | 128 GB |
| Solid State Drive Interface | M.2/SATA |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 21.5" |
| Display Screen Type | LED |
| Touchscreen | Yes |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | UHD Graphics 600 |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| Powered USB | Yes |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Software | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 IoT Enterprise |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Weight (Approximate) | 4.85 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Energy Star | Yes |
| Country of Origin | China |
mod-touch-i-series-2-elo-all-in-one-datasheet.pdf E692640
mod-touch-i-series-2-elo-all-in-one-user-manual.pdf E692640
elo-i-series.pdf E692640
i-series-2.0.pdf MOD-TOUCH-I-SERIES-2