Tout-en-Un Elo E294312
E294312
Sélectionner un modèle
Key features:
- Performance: 2X faster with Qualcomm® Snapdragon TM processor.
- Display: 10-touch capability and high-resolution edge-to-edge glass screen.
- Cloud Management: Simplified deployment using EloView® SaaS for device management.
- Power Options: Optional Power-over-Ethernet for flexible installations.
- Mounting Flexibility: Portrait, landscape, or table-top orientation.
Specifications:
- Bezel Color: Black & White
- Operating System: Android 7.1 with EloView
- Processor: Qualcomm® Snapdragon TM APQ8053 2.0GHz octa-core
- Memory: 3GB DDR3L (Standard), 2GB DDR3L (Value)
- Storage: 32GB (Standard), 16GB (Value)
- I/O Ports: Micro HDMI, USB 3.0, Ethernet, and more
- Wireless: 802.11 b/g/n/ac + Bluetooth 4.1
- Display Technology: TFT LCD with LED backlight
- Aspect Ratio: 16:9
- Brightness: Up to 400 nits
- Dimensions: Varies by model (e.g., 10.06" x 7.13" x 0.99" for 10" model)
- Warranty: 2 years
- Operating Temperature: 32°F to 104°F (0°C to 40°C)
Caractéristiques principales
-
Toucher: Oui
-
Système de Point de Vente: Oui
-
Connexion: USB, Bluetooth
| Technical Information | |
|---|---|
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Standard | Bluetooth 5.0 |
| Form Factor | All-in-One |
| Features | Edge-to-Edge Glass Design |
| Processor & Chipset | |
|---|---|
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Type | Core i5 |
| Maximum Turbo Speed | 3.60 GHz |
| Processor Model | i5-9500TE |
| Processor Cache | 9 MB |
| vPro Technology | Yes |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 8 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Maximum Memory Supported | 32 GB |
| Storage | |
|---|---|
| Solid State Drive Capacity | 128 GB |
| Solid State Drive Interface | M.2/SATA |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 15.6" |
| Active Display Size (Horizontal) | 13.55" |
| Active Display Size (Vertical) | 7.62" |
| Display Screen Type | LED |
| Screen Mode | Full HD |
| Touchscreen | Yes |
| Touchscreen Technology | Projected Capacitive |
| Multi-touch Screen | Yes |
| Number of Simultaneous Touch Points | 10 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Contrast Ratio | 700:1 |
| Response Time | 25 ms |
| Color Supported | 266,144 Colors |
| Horizontal Viewing Angle | 160° |
| Vertical Viewing Angle | 160° |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | UHD Graphics 630 |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB | Yes |
| USB Type-C | Yes |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Number of Micro USB 2.0 Ports | 4 |
| Number of USB 3.0 Ports | 1 |
| Number of USB Type C Ports | 1 |
| Built-in Devices | |
|---|---|
| Number of Speakers | 2 |
| Speaker Power | 2 W |
| Software | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 IoT Enterprise LTSC (64-bit) |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | AC Power |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Mount Type |
|
| Weight (Approximate) | 4.85 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Energy Star | Yes |
| Energy Efficiency Certification | ENERGY STAR 7.1 |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |
l-series-2.0-2021.pdf E294312
i-series-2.0.pdf MOD-TOUCH-I-SERIES-2