Terminaux Portables Zebra MC930B-GSHDG4NA
MC930B-GSHDG4NA
Sélectionner un modèle
Key Features
- Powerful 8-core processor with up to 8x RAM and 16x Flash memory for peak performance.
- Extended battery life with nearly twice the runtime and fast charging capabilities.
- Superior scanning technology for lightning-fast capture of 1D and 2D barcodes.
- Highly durable design, water, dust, and drop-proof for harsh environments.
- Support for Terminal Emulation (TE) apps with no backend modifications required.
Specifications
- Dimensions: 9.4 in. L x 3.5 in. W x 7.4 in. H
- Weight: 26.9 oz./765g with battery
- Display: 4.3" WVGA (800 x 480) color display with Corning Gorilla Glass
- Processor: Qualcomm Snapdragon™ 660 octa-core, 2.2 GHz
- Operating System: Android 8.1 Oreo
- Memory: 4 GB RAM/32 GB Flash PSLC
- Battery: Rechargeable Li-Ion 7000mAh with PowerPrecision+
- Scanning: SE965 1D, SE4750 SR/DP, SE4850 imaging engines
- Camera: Rear-facing 13MP, front-facing 5MP
- Environmental Sealing: IP67 and IP65 ratings
Caractéristiques principales
-
Système: Android
-
Robuste: Industrial
-
Plage: Standard Range
-
Connexion: Bluetooth
-
Clavier: 53 Key Standard Alpha Numeric
| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wireless |
| Image Sensor Type | Imager |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 4 GB |
| Flash Memory | 32 GB |
| Memory Card Supported |
|
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 4.3" |
| Screen Mode | WVGA |
| Screen Resolution | 480 x 800 |
| Display Screen Type | LED |
| Touchscreen Information | |
|---|---|
| Touchscreen | Yes |
| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Number of Keys | 53 |
| Keyboard Type | Alphanumeric |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11a/b/g/n/ac/d/h/i/k/r/w |
| Bluetooth | Yes |
| Software | |
|---|---|
| Operating System | Android 8.1 Oreo |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Gun |
| Height | 7.4" |
| Width | 3.5" |
| Weight (Approximate) | 1.69 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |
mod-zebra-mc9300-zebra-mobile-computing-datasheet.pdf MC930B-GSHDG4NA
mod-zebra-mc9300-zebra-mobile-computing-user-manual.pdf MC930B-GSHDG4NA
mc9300.pdf MOD-ZEBRA-MC9300