Tablettes Durabook R1G5Y11AAAXX
R1G5Y11AAAXX
Sélectionner un modèle
The Durabook R11L Tablet is designed for professionals on the go, combining durability with high performance. With an impressive 11.6" FHD DynaVueⓇ SR display and an Intel® Pentium® processor, this tablet enhances productivity in harsh environments. Certified to MIL-STD 810G standards, it withstands drops, vibrations, and extreme temperatures. Equipped with a long-lasting battery of up to 16 hours, optional 4G LTE connectivity, and various integrated reading options, the R11L is tailored for industries requiring reliable and mobile computing solutions.
Key Features:
- 11.6" FHD DynaVueⓇ SR display
- Intel® Pentium® 4000 Series Processor
- Long-life battery up to 16 hours
- Optional 4G LTE WWAN & GPS
- MIL-STD 810G & IP65 certified
- 3-year limited warranty
Specifications:
- Operating System: Windows 10 Pro 64-bit
- Processor: Intel® Pentium® 4417U 2.3GHz, 2MB cache
- Memory: 4GB DDR4
- Storage: 128GB SSD
- Display: 11.6" FHD (1920 × 1080)
- Battery: Li-Ion, 11.1V, 3950mAh, 8 hours / Optional long life battery 16 hours
- Weight: 2.65 lbs
- Dimensions: 11.73" x 7.56" x 0.79"
Caractéristiques principales
-
Système: Windows
-
Connexion: Bluetooth
| Processor | |
|---|---|
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Type | Pentium Gold |
| Processor Model | 8505 |
| Processor Core | Penta-core (5 Core) |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 8 GB |
| Memory Technology | DDR5 SDRAM |
| Memory Card Supported |
|
| Storage | |
|---|---|
| Solid State Drive Capacity | 128 GB |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 11.6" |
| Screen Mode | Full HD |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Number of Touch Points | 10-point |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | UHD Graphics |
| Graphics Memory Technology | DDR5 SDRAM |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ax |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Standard | Bluetooth 5.3 |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Micro HDMI | Yes |
| Number of Micro HDMI Ports | 1 |
| Number of USB 3.2 Gen 2 Type-A Ports | 1 |
| Thunderbolt | Yes |
| Number of Thunderbolt 4 Ports | 1 |
| Built-in Devices | |
|---|---|
| Front Camera | Yes |
| Front Camera Resolution | 2 Megapixel |
| Number of Speakers | 1 |
| Operating System | |
|---|---|
| Operating System Platform | Windows |
| Operating System | Windows 11 |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Capacity | 3950 mAh |
| Maximum Battery Run Time | 8.50 Hours |
| Power Description | |
|---|---|
| Maximum Power Supply Wattage | 65 W |
| Power Source |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Slate |
| Height | 0.8" |
| Width | 7.6" |
| Depth | 11.8" |
| Weight (Approximate) | 2.65 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Certifications & Standards |
|
| Features |
|
| Ingress Protection (IP) Rating | IP66 |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |
r11l.pdf R1G5Y11AAAXX
r11l.pdf MOD-DURABOOK-R11L