Tablettes Panasonic FZ-A3ABAAEBM
FZ-A3ABAAEBM
Sélectionner un modèle
Key features:
- Certified to MIL-STD-810H standards
- Dual hot swap battery design for seamless operation
- FirstNet Ready™ with Band 14 connectivity
- 10-point capacitive multi-touch with rain and glove modes
- Long-life support for enterprise applications
Specifications:
- Operating System: Android 9.0 (Pie)
- CPU: Qualcomm® SDM660 2.2GHz Octa-core
- Memory: 4GB LPDDR4
- Storage: 64GB eMMC, expandable via microSDXC (up to 64GB)
- Display: 10.1" WUXGA, 1920 x 1200, 500 nit
- Cameras: 8MP rear, 5MP front
- Battery: Dual standard batteries (3,200mAh each), approx. 9 hours
- Dimensions: 14.15" x 10.7" x 0.65"; Weight: approx. 1.98 lb
- Water and Dust Resistance: IP65
- Drop Rating: 6 feet
Caractéristiques principales
-
Système: Android
-
Robuste: Industrial
-
Taille de l'écran: 10 inch
-
GPS: Oui
-
Connexion: Bluetooth
-
Stockage: 64
-
Caméra: 8MP Rear Facing Camera + 5MP Front Facing Camera
-
Batterie incluse: Oui
-
Caractéristiques de la batterie: Rechargeable
| Processor | |
|---|---|
| Processor Speed | 2.20 GHz |
| Processor Core | Octa-core (8 Core) |
| Chipset | |
|---|---|
| Chipset Manufacturer | Qualcomm |
| Chipset Model | Snapdragon 660 |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 4 GB |
| Memory Technology | LPDDR4 |
| Memory Card Supported |
|
| Storage | |
|---|---|
| Flash Memory Capacity | 64 GB |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 10.1" |
| Display Screen Technology |
|
| Screen Mode | WUXGA |
| Screen Resolution | 1920 x 1200 |
| Graphics Controller Model | Adreno 512 GPU |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Wireless Connectivity Technology | Wi-Fi |
| Cellular Phone Capability | No |
| GPS | Yes |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11 a/b/g/n/ac/d/h/i/r/k/v/w |
| Bluetooth | Yes |
| Near Field Communication | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| USB Type-C | Yes |
| USB Type-C Detail | 1 x USB 3.0 Type-C (OTG, BC1.2) |
| Built-in Devices | |
|---|---|
| Sensor Type |
|
| Front Camera | Yes |
| Front Camera Resolution | 5 Megapixel |
| Rear Camera | Yes |
| Rear Camera Resolution | 8 Megapixel |
| Focus Modes | Auto-focus |
| Operating System | |
|---|---|
| Operating System Platform | Android |
| Operating System | Android 11 |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Capacity | 3200 mAh |
| Maximum Battery Run Time | 9 Hours |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Rugged | Yes |
| Form Factor | Slate |
| Height | 0.6" |
| Width | 10.7" |
| Depth | 7.7" |
| Weight (Approximate) | 1.95 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Features |
|
fz-a3.pdf FZ-A3ABAAEBM
mod-fz-a3-panasonic-tablets-datasheet.pdf MOD-FZ-A3
mod-fz-a3-panasonic-tablets-user-manual.pdf MOD-FZ-A3