Tablettes DT Research 3407-11-49
3407-11-49
Sélectionner un modèle
Key Features
- 14" high-brightness capacitive touch screen (1000 nits), supports digital pen functionality
- Intel® 8th Generation Core™ i5/i7 quad-core processor for exceptional performance
- NIST compliant BIOS available
- Built-in smart card/CAC reader for enhanced security
- Dual high-capacity, hot-swappable battery packs, providing up to 180W
- IP65-rated for water and dust resistance
- MIL-STD-810G for shock and vibration protection
- Optional NVIDIA GeForce® GTX 1050 graphic card, ideal for high-performance applications
- Foldable tabletop stand for versatile use
Specifications
- Model: DT340T
- System:
- CPU: Intel® Core™ i5-8250U or i7-8650U
- RAM: 8GB
- Storage: 256GB to 2TB Flash
- Operating System: Microsoft® Windows® 10 IoT Enterprise, 64bit
- Display:
- Size: 14" LED-backlight, high-brightness (1,000 nits)
- Resolution: 1920 x 1080
- Network Interface:
- Wi-Fi 802.11ac
- Bluetooth 4.2 LE
- Durability: IP65 and MIL-STD-810G certified
- Dimensions: 9.6 x 13.8 x 1.16 in / 244 x 244 x 29.5 mm
- Weight: 6.38lbs / 2.9kg
- Temperature Range: -20°C to 60°C (-4°F to 140°F)
- Humidity: 0%-90% non-condensing
Caractéristiques principales
-
Système: Windows
-
Robuste: Industrial
-
Connexion: Bluetooth
| Processor | |
|---|---|
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Type | Core i7 |
| Processor Generation | 13th Gen |
| Processor Model | i7-1370P |
| Processor Core | Tetradeca-core (14 Core) |
| vPro Technology | Yes |
| Memory | |
|---|---|
| Standard Memory | 8 GB |
| Storage | |
|---|---|
| Flash Memory Capacity | 256 GB |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 14" |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Brightness | 1000 Nit |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | Iris Xe Graphics |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Network & Communication | |
|---|---|
| WWAN Supported | Yes |
| Wireless Connectivity Technology | Wi-Fi + Cellular |
| Cellular Phone Capability | Yes |
| Cellular Generation | 4G |
| Cellular Data Connectivity Technology |
|
| GPS | Yes |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ax |
| Bluetooth | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| HDMI | Yes |
| Number of USB 3.0 Ports | 1 |
| Built-in Devices | |
|---|---|
| Rear Camera | Yes |
| Rear Camera Resolution | 8 Megapixel |
| Operating System | |
|---|---|
| Operating System Platform | Windows |
| Operating System | Windows 11 IoT Enterprise |
| Battery Information | |
|---|---|
| Number of Batteries Supported | 2 |
| Battery Capacity | 5400 mAh |
| Power Description | |
|---|---|
| Maximum Power Supply Wattage | 65 W |
| Power Source |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Rugged | Yes |
| Form Factor | Slate |
| Height | 9.6" |
| Width | 14.8" |
| Depth | 1.2" |
| Weight (Approximate) | 6.38 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Certifications & Standards |
|
| Features |
|
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |
| Limited Warranty URL | https://www.dtresearch.com/en/Support/terms.html |
dt340t.pdf 3407-11-49
dt340t.pdf MOD-DT340T