| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported | Flat Panel Display |
| Number of Displays Supported | 1 |
| Maximum Screen Size Supported | 49" |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 18.82" |
| Width | 20" |
| Depth | 1.57" |
| Weight (Approximate) | 6.39 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | China |