| Technical Information | |
|---|---|
| Maximum Load Capacity | 60 lb |
| Application/Usage |
|
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Mounting Pattern | 400 x 400 |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Form Factor | Tabletop |
| Height | 26.80" |
| Width | 18" |
| Depth | 12" |
| Weight (Approximate) | 14.15 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | China |