| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported | Monitor |
| Number of Displays Supported | 1 |
| Maximum Load Capacity | 4.40 lb |
| Mount Pattern | Universal |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Height | 3.20" |
| Width | 4.70" |
| Depth | 7.70" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility |
ViewSonic Monitors:
Viewsonic Chromebox:
|
| Country of Origin | China |