| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported |
|
| Minimum Screen Size Supported | 15" |
| Maximum Screen Size Supported | 22" |
| Features | Antimicrobial |
| Orientation | Portrait |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Product Material | Metal |
| Form Factor | Floor |
| Height | 12.01" |
| Width | 4.80" |
| Depth | 0.24" |
| Weight (Approximate) | 1.01 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage |
|