Supports Newcastle Systems PC562
PC562
| Technical Information | |
|---|---|
| Number of Fans Supported | 16 |
| Power Description | |
|---|---|
| Number of Power Supplies Installed | 4 |
| Power Supply Wattage | 2500 W |
| Redundant Power Supply | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 12.1" |
| Width | 18.5" |
| Depth | 29" |