| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported | iPad |
| Mount Profile | Low Profile |
| Durability |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black Gray |
| Finishing | Powder Coated |
| Product Material | Powder Coated Steel |
| Height | 8.46" |
| Width | 11.18" |
| Depth | 0.62" |
| Weight (Approximate) | 1.98 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage |
|
| Compatibility | Apple - iPad 10th Generation |