| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported | Tablet |
| Maximum Screen Size Supported | 10.20" |
| Mount Profile | Slim Profile |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black Gray |
| Finishing | Powder Coated |
| Product Material | Steel |
| Form Factor | Wall Mountable |
| Height | 8.50" |
| Width | 11.50" |
| Depth | 0.60" |
| Weight (Approximate) | 2.65 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage |
|
| Compatibility |
Apple Tablets:
|
| Brand Compatibility | Apple |