| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Docking |
| Device Supported | Tablet PC |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | Proprietary Interface |
| Total Number of USB Ports | 6 |
| Number of USB 2.0 Ports | 3 |
| Number of USB 3.0 Ports | 3 |
| Network (RJ-45) | Yes |
| VGA | Yes |
| HDMI | Yes |
| Number of HDMI Outputs | 1 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 11.60" |
| Width | 13.10" |
| Depth | 4.30" |
| Weight (Approximate) | 3.20 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Getac K120 - Fully Rugged Tablet |