| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported |
|
| Features |
|
| Mount Pattern | Universal |
| Mount Function | Wall Mount |
| Mount Surface | Wall |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Finishing | Powder Coated |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Product Material | Steel |
| Form Factor | Wall Mountable |
| Height | 7.64" |
| Width | 7.20" |
| Depth | 9.02" |
| Weight (Approximate) | 5.73 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage |
|
| Assembly Required | Yes |