| Product Information | |
|---|---|
| Features |
|
| Rugged | Yes |
| Mount Pattern | Universal |
| Durability | Corrosion Resistant |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Finishing | Black Powder Coat |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Mounting Pattern | 75 x 75 |
| Product Material | Steel |
| Height | 8" |
| Width | 8" |
| Depth | 12" |
| Weight (Approximate) | 10.50 lb |