| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Docking |
| Device Supported | Tablet PC |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Ethernet Technology | Ethernet |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | Pogo Pin |
| Number of USB 2.0 Ports | 2 |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Number of RJ-45 Ports | 1 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Rugged | Yes |
| Height | 10.10" |
| Width | 7.75" |
| Depth | 2.80" |
| Weight (Approximate) | 1.30 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility | Zebra ET4X 10" Rugged Tablet PC |
| Brand Compatibility | Zebra |
gj-catalog-vol22.pdf 7160-1807-04