| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported |
|
| Maximum Load Capacity | 14 lb |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black Powder Coat |
| Finishing | Powder Coated |
| Product Material | Steel |
| Height | 14.75" |
| Width | 19" |
| Length | 18" |
| Weight (Approximate) | 12 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Ford Utility Police Interceptor Vehicles |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |