| Product Information | |
|---|---|
| Features | Durable |
| Durability | Corrosion Resistant |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Height | 4.72" |
| Width | 5.82" |
| Depth | 3.43" |
| Weight (Approximate) | 2.70 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |