| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported | Notebook |
| Features | Durable |
| Durability | Corrosion Resistant |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Height | 4.36" |
| Width | 19" |
| Depth | 1.18" |
| Weight (Approximate) | 6.77 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
|
| Compatibility |
Rectangular Forklift Support Braces 1.5" to 5" Wide |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |