| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported | Tablet |
| Features |
|
| Mount Profile | Fixed |
| Durability | Corrosion Resistant |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Finishing | Black Powder Coat |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Mounting Pattern | 75 x 75 |
| Product Material | Steel |
| Height | 2.40" |
| Width | 8.20" |
| Depth | 4.40" |
| Weight (Approximate) | 2.20 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | Vehicle |